Hotel Purkmistr

Ubytování v Kroměříži

Nabízíme ubytování v 17 pokojích pro 1 - 5 osob s celkovou kapacitou 56 osob. Všechny pokoje disponují luxusním nábytkem, klimatizací, TV se satelitním příjmem, Wi-Fi připojením, minibarem, rychlovarnou konvicí a vlastní
koupelnou se sprchovým koutem, toaletou a fénem. Samozřejmostí jsou toaletní potřeby.


V Hotelu Purkmistr si můžete vybrat ze 3 kategorií pokojů od Standard až po VIP pokoj s terasou. Každý pokoj nabízí nádherný výhled na historické náměstí či na arcibiskupský zámek, pokoje se liší velikostí a jedinečným interiérem.

Parkování je k dispozici na placeném veřejném parkovišti na náměstí - rezervace předem není možná. 

Prostorných
pokojů

Wi-Fi připojení
zdarma

Snídaně
v ceně

Wellness
pro hosty

HISTORIE HOTELU

Hotel Purkmistr se nachází vedle světoznámého arcibiskupského zámku (natáčel se zde např.film AMADEUS od režiséra Miloše Formana). K procházce vás určitě zláká i Podzámecká zahrada, která je skutečným historickým klenotem. V zámku a přilehlých zahradách není problém strávit celý den. Další významnou dominantou města je KVĚTNÁ ZAHRADA, kde uvidíte dokonale upravené záhony, kolonádu, rotundu, celoročně jsou v provozu dva skleníky – tropický a studený. Z Kroměříže směrem na sever můžete uskutečnit příjemnou procházku kolem řeky Moravy a směrem na východ můžete navštívit skanzen v Rymicích, dále Tlumačovské rybníky a větrný mlýn.

Založení domu se předpokládá v první polovině 15.století, ale vzhledem k poškození městského archivu během třicetileté války, jsou dochované údaje až od r. 1612. Z plejády vlastníků je nejvýznamnější Jan Adam Lontano, který se podílel na zásadních úpravách nemovitosti a později se stal i purkmistrem (starostou) města. Z tohoto historického faktu vychází název hotelu. Později se vystřídala řada měšťanů, kteří dům vlastnili, až se v r.1948 stalo vlastníkem město Kroměříž.

Našim hotelovým hostům nabízíme akční slevu na wellness a masáže! Rezervujte si v předstihu Vaši chvilku odpočinku!
Hledáte něco speciálního? Podívejte se na naše balíčky a vychutnejte si pobyt v Kroměříži stylově!
Aktuální ceny naleznete v našem online rezervačním formuláři zde po zadání konkrétního termínu Vašeho pobytu nebo zavolejte na recepci a rádi Vám cenu sdělíme.

Fotogalerie

Pobytové balíčky

 

Na skok za krásami Kroměříže

Zjistit více
 

Relaxační wellness balíček

Zjistit více
 

Balíček Castle

Zjistit více

Aktivity
v Kroměříži

Hotel Purkmistr stojí vedle světoznámého arcibiskupského zámku. K procházce vás určitě zláká i podzámecká zahrada, která je skutečným historickým klenotem. Další dominantou města je Květná zahrada, kde uvidíte dokonale upravené záhony, rotundu. Celoročně jsou v provozu dva skleníky - tropický a studený. Z Kroměříže směrem na sever můžete uskutečnit příjemnou procházku kolem řeky Moravy a směrem na východ můžete navštívit skanzen v Rymicích.
V Kroměříži lze též navštívit řadu muzeí, hvězdárnu nebo třeba zrcadlové bludiště.

Hotel Purkmistr

Vynikající hodnocení

9,2 / 10

“Dobrý den, hotel má perfektní umístění, vedle zámku na krásném náměstí, budu váš hotel určitě doporučovat a pokud budu mít znovu cestu do Kroměříže… “

Recenze
Hotel Purkmistr

Kontakt

HOTEL PURKMISTR

Velké náměstí 42
767 01 Kroměříž

+ 420 573 500 950

    + 420 606 700 738

hotelpurkmistr@hotelpurkmistr.cz
 
Hotel Rottal Zlín