spacer

room2

Hotel Purkmistr - ubytování Kroměříž

Nabízíme ubytování v 17 pokojích. Všechny pokoje jsou nekuřácké a disponují luxusním vybavením hotelu: minibar, WIFI připojení, TV se satelitním příjmem, varná konvice, fén a další.

Pokoje typu ECONOMY, STANDARD, PREMIUM a V.I.P. jsou 1-3 lůžkové. Jednotlivé pokoje nabízí nádherný výhled ať už na historické náměstí či na arcibiskupský zámek, liší se velikostí, cenou a vzhledem interiéru, který je jedinečný.

Našim hotelovým hostům nabízíme akční slevu na wellness a masáže! Rezervujte si v předstihu Vaši chvilku odpočinku! 

Hledáte něco speciálního? Podívejte se na naše balíčky a vychutnejte si pobyt v Kroměříži stylově!

Kontaktujte nás: 

Tel. +420 573 500 950 
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

CENY UBYTOVÁNÍ

Aktuální ceny naleznete v našem online rezervačním formuláři zde po zadání konkrétního termínu Vašeho pobytu nebo zavolejte na recepci a rádi Vám cenu sdělíme. 

Uvedené ceny jsou s Wi-Fi připojením, snídaní a DPH. Ceny jsou bez 10% slevy při rezervaci přes recepci, tato sleva Vám bude odečtena při platbě v hotelu.

Po domluvě Vám připravíme dětskou postýlku.

 20 off

 .....................................................................................................

 

STORNO PODMÍNKY

Storno podmínky - individuální rezervace:

  • Do 7 dnů před příjezdem.......................................zdarma
  • Méně než 7 dní před příjezdem..........................100 % z ceny první noci
  • V případě nezrušení rezervace ..........................100 % z celkové ceny ubytování

Storno podmínky skupinové rezervace (3 a více pokojů):

  • 21 – 14 dnů před příjezdem................................25 % z celkové ceny ubytování
  • 14 – 7 dnů před příjezdem..................................50 % z celkové ceny ubytování
  • 6 – 0 dnů před příjezdem/nedojezd....................100 % z celkové ceny ubytování


HISTORIE HOTELU

Hotel Purkmistr se nachází vedle světoznámého arcibiskupského zámku (natáčel se zde např.film AMADEUS od režiséra Miloše Formana). K procházce vás určitě zláká i Podzámecká zahrada, která je skutečným historickým klenotem. V zámku a přilehlých zahradách není problém strávit celý den. Další významnou dominantou města je KVĚTNÁ ZAHRADA, kde uvidíte dokonale upravené záhony, kolonádu, rotundu, celoročně jsou v provozu dva skleníky – tropický a studený. Z Kroměříže směrem na sever můžete uskutečnit příjemnou procházku kolem řeky Moravy a směrem na východ můžete navštívit skanzen v Rymicích, dále Tlumačovské rybníky a větrný mlýn.

Založení domu se předpokládá v první polovině 15.století, ale vzhledem k poškození městského archivu během třicetileté války, jsou dochované údaje až od r. 1612. Z plejády vlastníků je nejvýznamnější Jan Adam Lontano, který se podílel na zásadních úpravách nemovitosti a později se stal i purkmistrem (starostou) města. Z tohoto historického faktu vychází název hotelu. Později se vystřídala řada měšťanů, kteří dům vlastnili, až se v r.1948 stalo vlastníkem město Kroměříž.

V r. 2007 objekt koupila společnost SMO a.s. a domu, který vyžadoval rozsáhlou rekonstrukci, vdechl zpět jeho unikátnost a navíc nabízí široké veřejnosti přístup do této kulturní památky, kde si mohou hosté užívat, v historickém sále přízemí objektu s nádhernou štukovou výzdobou, nabídku restaurantu, ve sklepních prostorách s kamennými klenbami pak okusit nabídku vinárny, zkrátka užít si genia loci Lontanovského domu.

 

 

divider-with-gradient