spacer

Hotel Purkmistr se nachází vedle světoznámého arcibiskupského zámku (natáčel se zde např.film AMADEUS od režiséra Miloše Formana). K procházce vás určitě zláká i Podzámecká zahrada, která je skutečným historickým klenotem. V zámku a přilehlých zahradách není problém strávit celý den. Další významnou dominantou města je KVĚTNÁ ZAHRADA, kde uvidíte dokonale upravené záhony, kolonádu, rotundu, celoročně jsou v provozu dva skleníky – tropický a studený. Z Kroměříže směrem na sever můžete uskutečnit příjemnou procházku kolem řeky Moravy a směrem na východ můžete navštívit skanzen v Rymicích, dále Tlumačovské rybníky a větrný mlýn.

Založení domu se předpokládá v první polovině 15.století, ale vzhledem k poškození městského archivu během třicetileté války, jsou dochované údaje až od r.1612. Z plejády vlastníků je nejvýznamnější Jan Adam Lontano, který se podílel na zásadních úpravách nemovitosti a později se stal i purkmistrem (starostou) města. Z tohoto historického faktu vychází název hotelu. Později se vystřídala řada měšťanů, kteří dům vlastnili, až se v r.1948 stalo vlastníkem město Kroměříž.

V r.2007 objekt koupila společnost SMO a.s. a domu, který vyžadoval rozsáhlou rekonstrukci, vdechl zpět jeho unikátnost a navíc nabízí široké veřejnosti přístup do této kulturní památky, kde si mohou hosté užívat, v historickém sále přízemí objektu s nádhernou štukovou výzdobou, nabídku restaurantu, ve sklepních prostorách s kamennými klenbami pak okusit nabídku vinárny, zkrátka užít si genia loci Lontanovského domu.

 

NEPROMEŠKEJTE LIMITOVANOU EDICI NOVÝCH WELLNESS POBYTOVÝCH BALÍČKŮ!

 

Více informací zde.

  

NOVINKA V NAŠÍ NABÍDCE - WELLNESS POBYTOVÉ BALÍČKY ZA ZVÝHODNĚNÉ CENY

Je to tak jednoduché, stačí zatelefonovat +420 573 500 950 či napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pro více informací o nabídce hotelových wellness služeb: EVENTY - Centrum zdraví a krásy

 

 

divider-with-gradient